Defekty skórne zwykle nie zagrażają zdrowiu, ale są niezwykle nieestetyczne. Dlatego też ich eliminacja bywa trudna. Dzisiaj koncentrujemy się na rozstępach i cellulicie. Dowiedz się jakie są przyczyny tego defektu i jak go wyeliminować.

Rozstępy – jakie przyczyny?


Pojawiają się zawsze tam, gdzie dochodzi do nadmiernych napięć skóry. Co takiego? Oczywiście – rozstępy, czyli defekt skórny charakteryzujący się tym, iż jest niezwykle trudny w usuwaniu.

Rozstępy to wynik przerwania włókien kolagenowych, które to nie wytrzymują napięcia. Pojawiają się zatem w przypadku: nadwagi, nagłych wzrostów masy (np. u kulturystów), ciąży.

Za występowanie rozstępów odpowiedzialna może być również gospodarka hormonalna. Tak jest w przypadku Pań w ciąży, gdzie nadmierną ilość kortyzolu patologicznie oddziałuje na fibroblasty.

Rozstępy – jak zapobiegać?

W momencie, gdy skóra jest w dobrej kondycji trudniej o jakiekolwiek defekty (nie tylko rozstępy), dlatego też sugerujemy pielęgnować i dbać, nie tylko wtedy, gdy jesteśmy zagrożeni. Zabiegi pielęgnujące nie wymagają nakładów finansowych i czasu – są proste i można je zrealizować wykorzystując produkty spożywcze, takie jak drożdze, miód, awokado, czosnek czy jajka.

W przypadku rozstępów najlepszą formą na zapobieganie jest ograniczenie tempa wzrostu do minimum. Nie zawsze jest jednak to możliwe. Wówczas, należy odżywiać skórę specjalistycznymi kremami wzmacniającymi włókna kolagenowe oraz dostarczać minerały i witaminy od wewnątrz (w formie diety, lub suplementów).

Rozstępy – jak usuwać?

Usuwanie rozstępów jest trudne i bardzo kosztowne. Owszem, istnieją metody tanie, ale zwykle nie są wystarczające, by całkowicie pozbyć się problemu.

Rozstępy najlepiej usuwać wykorzystując zabiegi oferowane w salonach kosmetycznych. Mimo, że kosztują całkiem sporo, to warto. Potrafią one bowiem całkowicie wyeliminować problem, nie pozostawiając żadnego śladu po jego obecności. Do takich zabiegów zaliczamy: mikrodermabrazję, peeling chemiczny, mezoterapię oraz zabiegi systemem TMT.

Na zupełnie innej orbicie jeśli chodzi o skuteczność znajdują się kremy i maści dostępne w aptekach. Pozwalają one na efektywne zatuszowanie rozstępów, a nie ich całkowite usunięcie.

Warto pamiętać, że im szybciej podejmiemy trudy usuwania rozstępów, tym większa szansa na skuteczny zabieg.

Cellulit – kolejna zmora kobiet

Coraz więcej kobiet boryka się z także z tzw. cellulitem – przypadłością przypominającą skórę pomarańczową. Zwykle obejmuje ona takie obszary ciała jak: pośladki, uda, brzuch, łydki oraz plecy (szczególnie w okolicy lędźwiowej).

Szacuje się, że nawet co trzecia kobieta ma cellulit. To całkiem sporo, nieprawdaż? Drastyczne zwiększenie ilości Pań borykających się ze skórką pomarańczową jest efektem przede wszystkim złego odżywiania. Konsumujemy genetycznie modyfikowaną żywność, jemy nieregularnie i niezdrowo – to szybko odbija się na naszej urodzie.

Jednakże, to nie odżywianie ma największy wpływ na występowanie cellulitu. Zdecydowanie częściej, przypadłość ta jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Dlatego też, cellulit jest niezwykle często diagnozowany w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy. W każdym z przypadków przez organizm przechodzi prawdziwa burza hormonalna.

Cellulit – jak usunąć?
Cellulit z punktu widzenia medycyny nie jest chorobą, dlatego też nie można mówić o jego leczeniu. Jako defekt podlega usuwaniu i eliminacji w gabinetach medycyny estetycznej.

Do najczęściej stosowanych zabiegów na cellulit zaliczyć można:

  • Mezoterapię igłową – terapia odżywcza realizowana w oparciu o niedobory w skórze.
  • Mikrodermabrazję – ścieranie naskórka (mechanicznie).
  • Peeling chemiczny

Nie mniej jednak, powyższe metody nie należą do najtańszych. Rzecz w tym, że koszt ich realizacji jest dosyć wysoki. Sięga nawet kilku tysięcy złotych (kilka-kilkanaście sesji).

Z tego też względu, kobiety poszukują alternatyw – tańszych, ale równie skutecznych. Jak się okazuje – efektywną terapię przeciw cellulitowi można przeprowadzić również w domu. Przepisy przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Do najlepszych domowych rozwiązań na cellulit zaliczyć możemy:

  • Naprzemienne polewanie skóry ciepłą i zimną wodą (prysznic)
  • Peeling z fusów świeżo mielonej kawy i oliwy z oliwek
  • Maseczki z owoców awokado i jagody goji
  • Peelingi cukrowo-oliwkowe
Kategorie: Porady

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *